Времето денес ќе биде сончево и потопло со умерена облачност која попладне ќе се зголемува и локално ќе има услови за појава на пороен дожд и ретки грмежи

мај 13, 2023

Сончево и потопло со умерена облачност која попладне ќе се зголемува и локално ќе има услови за појава на пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, кој долж на места Повардарието повремено ќе засилува.

Температурите во Струмица ќе се движат од 10 д0 19 степени целзиусови

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

СЛИЧНИ ВЕСТИ