Времето денес ќе биде роменливо облачно со сончеви периоди

Времето денес ќе биде роменливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има услови за локални слаби врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен, долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ