Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди

април 15, 2023

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од 6 до 18 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ