strumica denes logo

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови

Автор:

Датум:

јуни 28, 2024

Автор:

Датум:

јуни 28, 2024

Времето денес ќе биде променливо облачно со повремен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. ЌЕ дува слаб до умерен ветер од северен правец. Локално ќе има услови за краткотрајно невреме. УВ=7