strumica denes logo

Времето денес ќе биде променливо облачно со локален слаб дожд, а на планините и на некои од повисоките места со врнежи од слаб снег

Автор:

Датум:

јануари 27, 2024

Автор:

Датум:

јануари 27, 2024

Времето денес ќе биде променливо облачно со локален слаб дожд, а на планините и на некои од повисоките места со врнежи од слаб снег. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец (над 60 km/h).

Температурите во Струмица ќе се движат од -6 до 4 степени целзиусови.