Времето денес ќе биде променливо облачно, претпладне со појава на магла по одделни котлини

ноември 30, 2023

Променливо облачно, претпладне со појава на магла по одделни котлини. Попладне од запад облачноста ќе се зголемува и преку ноќта во крајните западни делови ќе има услови за појава на краткотраен дожд. Преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: