Времето денес ќе биде променливо облачно, по одделни котлини со услови за појава на утринска магла

јануари 6, 2024

Променливо облачно, по одделни котлини со услови за појава на утринска магла. Ќе дува умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од југоисточен правец (над 60 км/час). Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има локални врнежи од дожд.

 

Температурите во Струмица ќе се движат од 0 до 11 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: