strumica denes logo

Времето денес ќе биде претежно облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд

Автор:

Датум:

мај 14, 2024

Автор:

Датум:

мај 14, 2024

Времето денес ќе биде претежно облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд. Наместа врнежите ќе бидат пообилни (над 20 л/м2), локално поројни и проследени со грмежи. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од јужен правец.