Времето денес ќе биде облачно, локално ќе има и слаби врнежи од снег

јануари 31, 2023

Времето денес ќе биде  променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од 0 до 7 целзиусови степени.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: