ВО ЗАТВОРОТ ВО СТРУМИЦА ПРОНАЈДЕНИ НЕКОЛКУ ПАКУВАЊА СО ПРАШКАСТА МАТЕРИЈА!

февруари 4, 2023

На 03.02.2023 во 09.30 часот во СВР Струмица, од Казнено-поправната установа Затвор Струмица било пријавено дека во затворот биле пронајдени неколку пакувања со прашкаста материја. Полициски службеници извршиле увид, а прашкастата материја била подигната за понатамошна постапка.

ИЗВОР: МВР

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: