ВО УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТ ВО СТРУМИЦА КАЈ 20 ГОДИШНО МОМЧЕ ПРОНАЈДЕНА МАРИХУАНА!

јули 28, 2022

На 28.07.2022 во 01.10 часот во угостителски објект во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Д.Т.(20) од Радовиш затоа што кај него била пронајден и одземена марихуана. За настанот бил запознаен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и по документирање на случајот против Д.Т. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ФОТО: ИНТЕРНЕТ

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: