strumica denes logo

ВО ТИАНДЕ-СТРУМИЦА: КРЕМ ЗА ЛИЦЕ ЗА ХИПЕРПИГМЕНТАЦИЈА СО ЗАШТИТЕН ФАКТОР 50+

Автор:

Датум:

декември 5, 2021

Категории:

Реклама, Струмица

Автор:

Датум:

декември 5, 2021

Категории:

Реклама, Струмица

Крем за лице за хиперпигментација со заштитен фактор 50+

Ултравиолетовото зрачење не е важно каде се наоѓате – без разлика дали сте покрај море или трчате низ градот. И не му е гајле која е сезона. Ултравиолетовите зраци допираат секого и секаде.

Како да изберете сигурна заштита? Со каква крема за нега да се комбинира? А што е со шминката? Хиперпигментацискиот крем за лице, заштитен фактор 50+ го олеснува животот на сите. Тоа е мултифункционален производ за секојдневна нега, кој ги комбинира квалитетите на осветлувачки, навлажнувачки и заштитен крем.
Кремот за лице за хиперпигментација е:

– заштита – со модерни заштитни филтри од радијација тип А (УВА) и тип Б (УВБ) и од други агресивни фактори на животната средина
– балансирање – алфа арбутин и екстрактот од берхави содржани во производот ја регулираат синтезата на меланин и ја намалуваат појавата на пигментни дамки
– нега и хидратација – комплекс Аквасил, витамин Е и други ефективни навлажнувачки состојки
– основа под шминка: благодарение на навлажнувачките и балансирачките ефекти, идеално ја подготвува кожата за нанесување шминка

Кремот доволно ја хидрира кожата, но не го остава мрсниот или белиот слој што е типичен за кремите за сончање на кожата.

КЛИКНИ ОВДЕ: https://www.facebook.com/TianDeStrumica/