Во следните два дена ќе преовладува променливо облачно време со слаб локален дожд, стабилизирање во петок, а нов влажен бран повторно се очекува во сабота и недела

јануари 3, 2024

Во следните два дена ќе преовладува променливо облачно време со слаб локален дожд, а по одделни котлини ќе има појава на магла со променлив интензитет. Преодно стабилизирање на времето ќе има во петок, а нов влажен бран со врнежи претежно од дожд повторно се очекува во сабота попладне и во недела.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: