Внукот на Зоран Џорлев со емотивна порака по повод неговиот роденден: И сам не сум свесен колку премногу ми фалиш“

јануари 11, 2022

Пејачот Огнен Здравкоски со емотивна пораки се обрати по повод 55-иот роденден на неговиот починат вујко, виолинист, музичар и професор Зоран Џорлев

Имено, Огнен на својот „Фејсбук“ објави статус и напиша емотивна порака.

-Денес требаше да го прославиме твојот 55-ти роденден… Како летна една година, како вчера да се случи се… И сам не сум свесен колку премногу ми фалиш, а и тек допрва колку ќе фалиш… Среќен роденден најмил мој, мирно и со светол пат патувај кон вечноста и имај вечен спомен! ТЕ САКАМ НАЈМНОГУ И ЗАСЕКОГАШ!!!, напиша Здравкоски покрај фотографијата на која е со Џорлев.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: