ВАСКО АНГЕЛОВ ГО ФАТИ СВЕТИОТ КРСТ ВО АНГЕЛЦИ!

јануари 19, 2023

Православните христијани во Македонија денеска го слават празникот Богојавление – Водици. Во храмовите на Македонската Православна Црква се одржуваат литургии, а денеска традиционално се потопува крстот во македонските реки, езера и водни површини.

Годинава, најбрзиот во водите на Ангелци беше Васко Ангелов.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ