strumica denes logo

УХМР ВРЕМЕНСКА НАЈАВА: ОСОБЕНО ТОПЛО ВРЕМЕ ДЕНЕС И ВО ПЕТОК – ТЕМПЕРАТУРАТА ЌЕ НАДМИНЕ 40 СТЕПЕНИ!

Автор:

Датум:

јули 12, 2023

Автор:

Датум:

јули 12, 2023

Под влијание на топол бран следува период на стабилно и многу топло време со дневни температури во поголемиот дел од земјава над 35 степени.Особено топло ќе биде денес и во петок кога наместа температурата ќе надмине 40 степени и ќе биде активно портокалово ниво на опасност од високи температури.