УХМР: Влијанието на циклонската активност од југозапад и во следните денови ќе условува врнежи од дожд

мај 29, 2023

Влијанието на циклонската активност од југозапад ќе услови времето и во следните денови да се задржи претпладне сончево, а попладне променливо облачно на места со врнежи од дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на краткотрајно невреме со интензивен дожд, силен ветер, електрични празнења и појава на град.

Температурите во Струмица ќе се движат од 13 до 24 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: