УХМР СО НАЈАВА: Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, се очекува засилен ветер од над 60 километри на час!

февруари 2, 2024

Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец (над 60 km/h).

Температурите ќе се движат од -4 до 4 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: