УХМР: Повремени врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат поројни

април 14, 2023

Денес ќе има повремени врнежи од дожд, кои на повеќе места ќе бидат поројни. Локално процесите ќе бидат во форма на краткотрајно невреме проследени со грмежи и со силен ветер (над 70 км/час). На повисоките планини врнежите ќе бидат од снег. Во сабота ќе настапи преодно стабилизирање на времето. Во недела и во следните денови времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни, проследени со појава на грмежи.

Температурите во Струмица ќе се движат од 9 до 16 степени целзиусови

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: