strumica denes logo

УХМР НАЈАВА: Од денес променливо облачно и потопло време – во сабота попладне ќе има повремени врнежи од дожд

Автор:

Датум:

октомври 18, 2023

Автор:

Датум:

октомври 18, 2023

Од денес ќе преовладува променливо облачно и потопло време со сончеви периоди. Во петок и сабота ќе дува засилен југоисточен ветер, кој ќе предизвика значителен пораст на температурата. Во сабота попладне и во текот на ноќта кон недела ќе има повремени врнежи од дожд.

Температурите во Струмица ќе се движат од 5 до 13 степени целзиусови.