strumica denes logo

СТРУМИЦА ИМА НОВ МИЛИОНЕР: На сметката на среќниот добитник ќе легнат 7,3 милиони денари!

Автор:

Датум:

јуни 26, 2024

Автор:

Датум:

јуни 26, 2024

Струмичанец освои 7.360.166 денари. Тој е најновиот сопственик на Супер Милионер џекпот освоен на видеолотариските терминали на Видеолотарија Касинос Австрија.

„Најновите среќни вести доаѓаат од Струмица. На 22.06.2024 во 22:36 часот, освоен е најпосакуваниот џекпот на Видеолотарија Касинос Австрија, Супер милионер џекпот. На видеолотариските терминали кај Вамико Бет во Струмица, играчот К.К. освои фантастични 7.360.166 денари“, информираат од Видеолотарија.

К.К. на видоелотариските терминали ја играл играта 40 Бурнинг Хот, која во неговиот случај се покажала како одличен избор.

„Во очекување на нови среќни вести, ве потсетуваме дека Видеолотарија Касинос Австрија од први јуни, започна со кампањата Џекпот манија со фантастични џекпот добивки и до 1 милион евра месечно. Отсега 4 пати повеќе шанси за 4 пати повеќе Супер милионер џекпот добивки, за поголема возбуда кај нашите играчи“, додаваат од компанијата.