strumica denes logo

Следува период на постабилно време и ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност

Автор:

Датум:

јуни 4, 2024

Автор:

Датум:

јуни 4, 2024

Следува период на постабилно време и ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Претежно во планинските региони и од крајот на работната недела ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд проследен со грмежи.