strumica denes logo

Радио СтрумицаНет: Пожар во куќа во горниот дел на Струмица – две лица хоспитализирани во болницата!

Автор:

Датум:

јуни 22, 2024

Автор:

Датум:

јуни 22, 2024

Околу 11 часот избувна пожар во куќа на улицата „Крушевска Република“ во Струмица, во горниот дел на градот покрај поројот, пренесува порталот Радио СтрумицаНет.

Две лица кои вдишувале чад во куќата и се здобиле со повреди обидувајќи се да бегат кон ридот за да се спасат од огнот, се хоспитализирани со Итната медицинска помош.

Од силниот оган зафатени се и две соседни куќи.

Целосната вест може да ја погледнете на следниот линк: https://strumicanet.com/%d0%bf%d0%be%d0%b6%d0%b0%d1%80-%d0%b2%d0%be-%d0%ba%d1%83%d1%9c%d0%b0-%d0%b2%d0%be-%d0%b3%d0%be%d1%80%d0%bd%d0%b8%d0%be%d1%82-%d0%b4%d0%b5%d0%bb-%d0%bd%d0%b0-%d1%81%d1%82%d1%80%d1%83%d0%bc%d0%b8%d1%86/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR0VSEd4XX2pRkgmt6jUEY39xrUahvCb_OH2P4yBOiSlzTAGo5RYjOogzl8_aem_xWd5uOmT97dE_aDWTE9oPQ