Пукано кон народот: Демонстрантите пречекани со пиштоли кај Скендер бег, банда фрла шишиња кон нив!

јули 6, 2022

Демонстрантите го почнаа денешниот протест против францускиот предлог, но се случи инцидент кај плоштадот Скендербег.

Група составена од неколку лица почна да напаѓа со тврди предмети кон демонстрантите, беше употребено и огнено оружје.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: