ПРИЈАВЕНИ ДВА СЛУЧАИ ЗА ФИЗИЧКИ НАПАДИ ВО СТРУМИЧКАТА ПОЛИЦИЈА!

јули 25, 2022

На 23.07.2022 во 21.45 часот во СВР Струмица, Д.И.(51) од с.Василево, струмичко, пријавил дека околу 21.00 часот во с.Василево бил физички нападнат од О.Н. и Т.Н.. Се работи на расчистување на случајот.

На 23.07.2022 во 16.50 часот во СВР Струмица, Т.Н.(62) од с.Водоча, струмичко, пријавила дека околу 14.00 часот на работното место во продажен објект во с.Водоча, по претходно недоразбирање, била физички нападната од Џ.Н. од с.Баница. Се работи на расчистување на случајот.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: