strumica denes logo

ПОВИКАН МАЛОЛЕТНИК ОД СТРУМИЧКО СЕЛО ВО ПОЛИЦИЈА – СЕ СОМНИЧИ ДЕКА СИЛУВАЛ МАЛОЛЕТНИЧКА!

Автор:

Датум:

април 26, 2024

Автор:

Датум:

април 26, 2024

На 25.04.2024 во Полициската станица Струмица во присуство на родител бил повикан малолетник од струмичко село, кој се сомничи дека истиот ден извршил обљуба врз малолетничка од струмичко. За настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица, по чии насоки се преземаат мерки за негово расчистување.