strumica denes logo

ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕНИЦИ НА СВР-СТРУМИЦА ПРОНАЈДОА БЕЛА ПРАШКАСТА МАТЕРИЈА КАЈ ТРИ ЛИЦА!

Автор:

Датум:

јуни 23, 2024

Автор:

Датум:

јуни 23, 2024

На 23.06.2024 во 03.00 часот во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода Н.Т.(37), Л.З.(42), двајцата од Радовиш и едно лице од село Моноспитово, струмичко, затоа што при преглед кај нив, кај Н.Т. била пронајдена бела прашкаста материја.

За настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и по негово документирање ќе биде поднесена соодветна пријава.