strumica denes logo

Облачното време продолжува и денес, времето ќе биде облачно со пвремени врнежи од дожд

Автор:

Датум:

март 4, 2023

Автор:

Датум:

март 4, 2023

Облачно со повремени врнежи од дожд кои на места ќе бидат обилни (над 20 л/м2) и проследени со ретки грмежи, особено во југозападните делови. На повисоките планини врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од 6 до 11 степени целзиусови.