Облачното и врнежливото време се задржува и денес

март 2, 2023

Претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне и во текот на ноќта. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од 8 до 11 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: