ОБЛАЧНО И ПОСВЕЖО ВРМЕ СО ДОЖД, ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ СТАБИЛНО ВРЕМЕ!

ноември 2, 2021

Времето денес ќе биде облачно и посвежо со врнежи од дожд кои ќе бидат пообилни во западните делови (над 20 л/м2) и проследени со засилен јужен ветер. Во попладневните часови врнежите постепено ќе престануваат, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи

Утринските температури ќе се движат од 2 до 9 степени, а дневните од 9 до 16 степени.

Во следните денови ќе преовладува стабилно време со појава на утринска магла и со умерен, наместа засилен ветер претежно од јужен правец. Утринските температури ќе бидат позитивни, а дневните во значителен пораст, информираат од УХМР.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: