strumica denes logo

Метео предупредување за Македонија: Сончево и многу топло време – Пијте повеќе течности!

Автор:

Датум:

јуни 13, 2024

Автор:

Датум:

јуни 13, 2024

Денеска времето ќе биде сончево и многу топло со локална појава на облачност.

Во текот на ноќта и утре под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер и услови за појава на град, велат од УХМР.