strumica denes logo

ЛИШЕНО ОД СЛОБОДА ЕДНО ЛИЦЕ ОД СТРУМИЧКО – ФИЗИЧКИ ЈА НАПАДНАЛ НЕГОВАТА СОПРУГА!

Автор:

Датум:

јуни 26, 2024

Автор:

Датум:

јуни 26, 2024

На 25.06.2024 во 22.15 часот полициски службеници од Полициската станица Струмица лишиле од слобода 31 -годишен жител на струмичко село, постапувајќи по претходна пријава дека физички ја нападнал неговата сопруга. Лицето било задржано во полициска станица Струмица, за настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица. По целосно документирање на случајот ќе биде поденесен соодветен поднесок.