strumica denes logo

ИЗМАМЕНИ СОПРУЖНИЦИ ОД СТРУМИЦА: Две лица им нуделе помош за брзо аплицирање на кредит и им земале над 180 илјади денари!

Автор:

Датум:

април 16, 2024

Автор:

Датум:

април 16, 2024

СВР Струмица поднесена кривична пријава против Б.Н.(32) од Скопје и З.М.(24) од Гевгелија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. Пријавените, на почетокот на мај 2023 измамиле сопружници од Струмица на начин што понудиле да им помогнат за брзо аплицирање на кредит во висина од 900.000 денари, по што во неколку наврати им дале вкупно 182.000 денари.