ИЗЈАВА НА АЦА ЛУКАС ЗА КОЈА ЗБОРУВААТ СИТЕ: Ќе се продаваат билети за мојот погреб!

ноември 8, 2023

Аца Лукас го сними филмот „Покидан“ кој премиерно беше прикажан на 3 ноември во Штарк Арена во Белград.

На конференцијата Лукас ги поздрави сите медиуми и актери кои учествуваа во филмот, а потоа зборуваше за проектот.

– Го изгледав филмот, можам да ви кажам дека е одличен, многу е автентичен. Не се мешав многу, филмот е направен по мотиви, нема имитација на Лукас. Ова е филм кој треба да се гледа на мир. Специфичното е што тој за кој се зборува во филмот е жив, јас сум, не дочекав да умрам, рече низ смеа пејачот. Но, со оглед на тоа што планираме неколку делови од овој филм, веројатно во одреден момент ќе доцнам. Имав и една одлична идеја, малку е морбидна, но мислев дека кога ќе ми се одржи погребот, ќе се продаваат карти за него. Ќе биде уникатно, никој не го направил – изјави Лукас во свој стил, пишува Курир.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: