strumica denes logo

ХИГИЕНИЧАРКА ВО СРЕДНО УЧИЛИШТЕ ВО СТРУМИЦА БИЛА НАПАДНАТА ОД РОДИТЕЛ НА УЧЕНИК!

Автор:

Датум:

ноември 29, 2023

Автор:

Датум:

ноември 29, 2023

На 28.11.2023 во Полициската станица Струмица, М.Ј.(55) од Струмица пријавила дека на 27.11.2023 на работното место како хигиеничарка во средно училиште во Струмица била физички нападната од Е.С., родител на ученик во училиштето. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.