ФЕСТИВАЛСКАТА МАГИЈА ВО СТРУМИЦА ЗАВРШИ СО ИТАЛЈАНСКАТА МУЗИКА И ПОЕЗИЈА!

август 31, 2023

✨Фестивалската #магија ја заокруживме со италијанската музика и поезија за душа, романтичниот глас на Pavle Kamiloski и многу автентични италијански вкусови 🇮🇹
Го слушавме и италијанскиот хит #SaràPerchèTiAmo во изведба на талентираните ученици на ООМУ „Боро Џони“ – Струмица 🎶🎵

Синоќа струмичани ја почувствуваа италијанската култура и шарм под отворено небо во малиот градски парк на фестивалски #СОФ начин ✨🌙

Настанот беше во организација на Quo Vadis Ad Astra со поддршка на @italyinmkd🇮🇹

#соф2023 #фестивалскамагијацелолето #festival #music #events #strumica #italia #musicians #festivalmood

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ