ЕДНО ЛИЦЕ ОД ПРОСЕНИКОВО Е УАПСЕНО – САКАЛ ДА ЗАПАЛИ КУЌА ВО ВАСИЛЕВО СО УШТЕ ДВЕ ЛИЦА!

август 30, 2022

На 29.08.2022 во 02.10 часот во с. Василево, струмичко од полициски службеници од СВР Струмица лишен од слобода е И.М.(31) од с. Просениково, струмичко, затоа што во Полициска станица Струмица А.В.(53) од с.Василево пријавил дека околу 01.00 часот И.М., заедно со Б.В. и В.Р., сите од с. Просениково, кои ги познавал, со запалива течност предизвикале пожар на врата од негова куќа во с.Василево. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ