ДВЕ ЛИЦА ОД СТРУМИЦА ЛИШЕНИ ОД СЛОБОДА: ПРОНАЈДЕНА КАФЕАВА ПРАШКАСТА МАТЕРИЈА И МАРИХУАНА!

јуни 20, 2022

На 19.06.2022 во 12.50 часот на ул.„Симеон Кавракиров“ во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Н.Д.(31) од Струмица затоа што кај него била пронајдена и одземена кафеава прашкаста материја. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На 19.06.2022 во 22.20 часот во Струмица, полициски службвеници од СВР Струмица го лишиле од слобода А.А.(32) од Струмица затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ФОТО: ИНТЕРНЕТ

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: