strumica denes logo

До недела ќе се задржи стабилно и суво време, во недела кон крајот на денот и во понеделник ќе има врнежи од дожд проследени со ретки грмежи

Автор:

Датум:

март 21, 2024

Автор:

Датум:

март 21, 2024

До недела ќе се задржи стабилно и суво време со постепен пораст на дневната температура. Во недела кон крајот на денот и во понеделник ќе има врнежи од дожд проследени со ретки грмежи. Во понеделник ќе дува засилен северен ветер.