Денес времето во Струмица ќе биде променливо облачно и постудено, температурите ќе се движат од -6 до 2 степени целзиусови

јануари 29, 2024

Денес времето ќе биде променливо облачно и постудено, на планините и на некои од повисоките места претежно во северните делови од земјата ќе провејува слаб снег. Ќе дува умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец (над 60 m/h).

 

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: