Денес времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност

март 24, 2023

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Попладне и кон крајот на денот ќе има услови за локален краткотрајно пороен дожд и ретки грмежи.

Температурите во Струмица ќе се движат од 6 до 19 степени целзиусови

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: