strumica denes logo

Денес времето ќе биде сончево и потопло

Автор:

Датум:

февруари 16, 2023

Автор:

Датум:

февруари 16, 2023

Наутро постудено, а преку денот претежно сончево и потопло. Ќе дува слаб ветер од југозападен правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од 0 до 13 степени целзиусови.