Денес времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд

март 1, 2023

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Наместа врнежите ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Температурите во Струмица ќе се движат од 9 до 14 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: