Денес ќе има локален слаб дожд, а на повисоките планини слаб снег – од среда следува период на стабилно и суво време со пониски утрински температури

февруари 13, 2024

Денес ќе има локален слаб дожд, а на повисоките планини слаб снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, кој ќе продолжи да дува и во среда. Од среда следува период на стабилно и суво време со пониски утрински температури.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: