strumica denes logo

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена локална олбачност

Автор:

Датум:

јули 8, 2023

Автор:

Датум:

јули 8, 2023

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец (над 60 km/h). UV=8

Температурите во Струмица ќе се движат од 11 до 24 степени  целзиусови.