58 ГОДИШЕН ТРАКТОРИСТ ОД ГРАДСКО БАЛДОВЦИ НАПАДНАТ ОД ДВЕ МЛАДИ ЛИЦА ОД БАНСКО, МУ ГО ОДЗЕЛЕ И ТРАКТОРОТ!

јули 23, 2022

На 21.07.2022 во 22.00 часот во Струмица, полициски скужбеници од Полициската станица Струмица ги лишиле од слобода Џ.Ф.(27) и Т.Ш.(26), двајцата од село Банско, струмичко. Тие се сомничат дека околу 21.30 во село Градско Балдовци, струмичко, физички го нападнале Џ.Т.(58) од село Градско Балдовци и му го одзеле неговиот трактор. Тие биле приведени во полициска станица, а тракторот бил пронајден и одземен од Џ.Ф.. За случајот бил запознаен Јавен обвинител од Основно јавно обвинителство Струмица и по целосно документирање на случајот против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: