strumica denes logo

Времето денес ќе биде сончево со умерена облачност и услови за локален слаб дожд

Автор:

Датум:

август 31, 2023

Автор:

Датум:

август 31, 2023

Сончево со умерена облачност. Во крајните западни и источни делови ќе има услови за локален слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен северозападен, а во западните делови повремено засилен ветер од западен правец. UV=7