Времето денес ќе биде сончево и релативно топло

декември 27, 2023

Сончево и релативно топло. По одделни котлини ќе има појава на магла. Долж Повардарието ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.
Температурите во Струмица ќе се движат од -3 до 12 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: