strumica denes logo

Времето денес ќе биде облачно со мала до умерена облачност

Автор:

Датум:

јуни 26, 2023

Автор:

Датум:

јуни 26, 2023

Сончево со мала до умерена облачност. Во планинските подрачја ќе има услови за краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. UV=7

Температурите ќе се движат од 11 до 24 степени целзиусови.