strumica denes logo

Продолжува периодот на променливо облачно и топло време со врнежи од дожд

Автор:

Датум:

мај 26, 2023

Автор:

Датум:

мај 26, 2023

Продолжува периодот на променливо облачно и топло време, во попладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат во форма на краткотрајно невреме со поинтензивен дожд, силен ветер и изолирана појава на град.

Температурите во Струмица ќе се движат од 12 до 22 степени целзиусови.